Loading... Please wait...

Onarıcı Bitkisel Saç Bakım Kremi

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ÜRÜN ANALİZ RAPORLARI
ÜRÜN BROŞÜRÜ


Ürün Bilgileri

GRAMAJ: 300ml

ÜRÜN HAKKINDA: Tüm saç tipleri için geliştirilen özel formüllü, BH Onarıcı Bitkisel Saç Bakım Kremi, saçınıza canlılık verir. İçeriğinde bulunan bitki özleri, aloe vera, papatya, sarı darı, kayın, atkuyruğu, adaçayı, ısırgan, yeşilçay, dulavrat otu, kına ve şerbetçi otu ekstreleri ile yıpranmış saç uçlarının yeniden yapılanmasını sağlarken, saçı dış etkilere karşı korur, saçlarınızı beslerken, ekstra bir parlaklık sağlar. BH Onarıcı Bitkisel Saç Bakım Kremi, kuru, kırılgan ve zayıf saçlarınızı yumuşatarak kolayca taranmasını sağlar ve hacim kazanmasına yardımcı olur. 

BH Onarıcı Bitkisel Saç Bakım Kremi içeriğindeki Bitkiler ve Faydaları:

AloeVera; Aloe Veranın içerisinde protein, çeşitli mineraller, A Vitamini, C Vitamini, E Vitamini ve farklı amino asitler bulunur. Bu besinler tam saçın ihtiyacı olan besinlerdir. Bu nedenle aloe vera çok eski zamanlarda bile saç dökülmesi tedavisinde kullanılmıştır. Aloe Vera öncelikle saçın bulunduğu kafa derisine fayda sağlar. Cildin PH değerini düzenler, nemlendirir ve gözenekleri temizleyip açarak saçların daha kolay çıkmasını sağlar. Saç dökülmesine neden olan kepeği önler. Anti-bakteriyel özellikler gösterdiğinden deriyi zararlı bakterilere karşı korur. Son olarak da saçları besleyerek saçların güçlenmesini sağlar.

Papatya; Saçların aşırı kuruluk nedeniyle dökülmesine karşı kullanılır. Papatya aynı zamanda saçlara doğal bir parlaklık vererek daha sağlıklı görünmesini sağlar.Saç dökülmesine karşı zayıflayan saçları güçlendirmek için de kullanılır.

Sarı darı; Saç bakımı için çok faydalı olan Lif, Protein, Tiyamin, ve niyesin vitaminleri, magnezyum, fosfor, çinko, bakır ve manganez mineralleri açısından zengin bir kaynaktır.

Kayın; Özellikle saç derisinin tedavi edilmesinde faydalıdır.

At kuyruğu; At kuyruğu otunun içerisinde silisik asit, tanen, flavon glikozitleri, potasyum ve saponin bulunur. İçerisinde bulunan maddelerden özellikle silisik asit insan vücudunda saçların uzaması ve güçlü durumda kalması için gerekli bir maddedir. İçerisinde bulunan silisik asit saçlara ulaşarak saçların daha iyi beslenmesine ve dolayısıyla zayıf ve dökülen saçların güçlenerek sağlamlaşmasına neden olur.

Ada çayı; Ada çayı saç bakımında,saçların fazla yağını alıp deriyi temizler,ölü hücreleri yok eder.saç derisini canlandırır,saç dökülmesini önler ve derinlemesine temizlik sağlar.

Isırgan; Androjenin bir türü olan testosteron hormonu, genetik yatkınlığı olan kişilerin saç köklerindeki bazı 5a-redüktaz vasıtasıyla dihidrotestesteron (DHT) hormonuna dönüşür. DHT, saç kökünde saç üretimini engeller ve saç kökü hücreleri uyku fazına girer. Uyku fazındaki saç kökü hücresinde ve çevresinde damarsal büyüme faktörü azalır. Bunun sonucu olarak saç kökü, kendisini besleyen kılcal damarlardan da uzaklaşır ve yeterli derecede beslenemez. Böylece, ilerleyen zamanda, dökülen saçların yerine yenileri üretilemez ve saç dökülmesi görülür. Isırgan otu 5a-redüktaz enzimini durdurarak DHT üretimini azaltarak etkisini gösterdiği düşünülmektedir.
Saçları güçlendirerek yıpranmış saç tellerinin onarılmasına,
Saçın canlı bir görünüm kazanmasına ve saç dökülmesinin engellemesine yardımcı olur.
Ayrıca kepeklenmenin giderilmesine katkı sağlar.

Yeşil Çay; Sağlığa faydaları ile tüm dünyada popülerlik kazanan yeşil çay çok iyi bir antioksidan kaynağıdır ve saç çıkmasını teşvik ettiği yönünde bazı araştırma sonuçları bulunmaktadır. yeşil çayın kepek oluşumunu engellediği, yeniden saç kökü oluşumu desteklediği ve zayıflayan kökleri güçlendirdiği söylenmektedir. Yeşil çay çok sayıda şampuan ve saç kreminde kullanılan panthenol bakımından iyi bir kaynaktır. Panthenol saçı güçlendirerek uçlardaki kırılmayı azaltır. Ayrıca diğer antioksidanlarla birlikte boya gibi saç ürünlerinin meydana getirdiği yıpranmayı azaltarak saçı korur.

Dulavrat otu; Dulavrat otunun birçok deri sorunu ve deri hastalıklarına karşı etkili olduğu bilinmektedir.Özellikle saç derisinde meydana gelen sorunları gidermede etkilidir. Saçlar içinde faydalı bir bitki olan dulavrat otu, saçların çıkmasını hızlandırır ve kepek sorununun çözülmesine yardımcı olur.

Kına; Saç köklerini güçlendirmek ve saç tellerini kalınlaştırmak için kullanılan Kına aynı zamanda kepeğe karşı da etkilidir. Saç köklerini güçlendirdiği için saçın dökülmesinin önlenmesine de yardımcı olur..

Şerbetçiotu; Saç derisindeki kan dolaşımını hızlandırarak, saçın beslenmesini sağlar ve saç dökülmesinin önlenmesine yardımcı olur. Kepeğe karşı etkilidir.

UYARI: Haricen kullanım içindir. Çocukların ulaşamayacağı yerlerde, ışıktan korunaklı ve kapağı kapalı olarak muhafaza ediniz. Gözle temas durumunda bol su ile gözlerinizi yıkayınız. PH değeri saç derisine ve cilde uygundur. Dermatolojik olarak test edilmiştir. 

 


 

tested